ایده های ساده ای که دنیای استارتاپی را متحول کرد

رویداد استارتاپی لیدکوتک

خیلی وقت ها از یک تلنگر یا یک نیاز در ذهن ایجاد میشه. گاهی اوقات با یک مشکلی روبرو میشید که با خودتون میگید ای کاش اینطوری بود و الان با یک کلیک یا یک نرم افزار این مشکل حل میشد....

بله با شمام!!!! شمایی که ایده هایی روزانه از ذهنتون رد میشه بدون اینکه به اونها توجه کنید.

لابد با خودتون فکر میکنید برای اینکه کارآفرین بشید باید حتما ایده های پیچیده ای داشته باشید .. نه جانم .. ایده های ساده ولی عملیاتی با یک تفکر عمیق بر اساس نیاز جامعه و تمرکز بر انجام دادن اون به شکل کاملا حرفه ای، استارتاپ شما رو متمایز خوهد کرد.

مثلا به این ایده های ساده، که دنیای استارتاپی رو متحول کرده و صاحبان آن رو به ثروتمند ترین افراد تبدیل کرده توجه کنید:

Facebook: دنیا هنوز به یک Myspace و Friendster دیگر احتیاج دارد البته با تفاوت چند سال دیرتر! ما فقط آنرا برای یک تعداد دانشجوی درس خوان دانشگاه هاروارد درست میکنیم , افراد غیر اجتماعی و هر فرد دیگری از آن پس خواستار عضو شدن در آن خواهد شد چون دانشجو های دانشگاه هاروارد باحال هستند.

Amazon: به صورت آنلاین کتاب میفروشیم ! البته با توجه به اینکه کاربران هنوز میترسند از کارت اعتباریشان بر روی اینترنت استفاده کنند. هزینه حمل کتاب ها هم به عهده مشتری خواهد بود.اما آنها برای آسودگی عمل خریند این هزینه را خواهند پرداخت حتی اگر هفته ها برای رسید کتاب به دستشان صبر کنند.

Virgin Atlantic: شرکت های هواپیمایی خیلی باحال هستند ! یکی هم ما میخواهیم داشته باشیم ,چقدر سخته مگه؟ ما با ویدیو های باحال فرق خودمون رو با شرکت های خسته کننده دیگه اعلام میکنیم.

Mint: همه ی اطلاعات بانکی , مالی , اعتباریتان را به ما بدهید, ما آنها را با فونت خیلی شیک به شما بر میگردانیم ! فقط به خاطر اینکه احساس ثروتمند بودن بکنید (می خواهیم به رنگ سبز درآوریم.

Palantir: یک نرم افزار آنالیز محرمانه خواهیم ساخت, شرکت ما در کالیفرنیا خواهد بود, یه سری دانشجوی برق استخدام میکنیم و یک معامله عظیم با منطقه کلمبیا خواهیم بست در رابطه با اطلاعات جاسوسی و پدافند.

Craigslist: خیلی زشت خواهد بود , اما مجانی…. البته بجز برای دزد ها.

iOS: سیستم عامل جدید می خواهیم بسازیم که حتی یکی از میلیون ها نرم افزار ساخته شده در بازار برای مایکروسافت , مک او اس و لینوکس , بر رویش اجرا نشود! فقط و فقط اپل میتواند برایش نرم افزار بسازد. cut و paste هم نداره!!!

Google: ما می خواهیم 20مین موتور جست و جو دنیای اینترنت را بسازیم. البته این نکته را هم میدانیم که بقیه موتور های جستجو اکثر ضرر های مالی فوق العاده زیادی کردند اما ما این اطمینان را میدهیم که موتور جستجو ما موفق شود ! زیرا تبaلیغات حواس پرت کن دیگه نمی خواهیم برای کاربران بزاریم.

Paperless Post: ما مانند Eviteهستیم (سایتی که به صورت مجانی کارت تبریک میتوانید بفرستید) فقط با این تفاوت که شما به ما پول میدهید! و همه دوستانتان خواهند فهمید آدم دیوانه ای هستید.

Instagram: فیلتر !!! درست است , ما فیلتر داریم برای عکس ها.

LinkedIn: یک شبکه اجتماعی حرفه ای چطور است؟ در جهت 30 یا 40 هدف ! مردم هر 5 سال یکبار از پروفایلشان استفاده خواهند کرد, آن هم فقط برای کاریابی.

Tesla: بجای اینکه فقط باتری درست کنیم و به دیترویت بفروشیم … ماشین های شرکت خودمان را هم تولید می کنیم!! آن هم از صفر البته با داشتن شبکه توزیع خودمون. البته در دوران رکود و پس زنی تکنولوژی تمیز(ماشین های برقی)

SpaceX: اگر ناسا میتونه … خب ما هم میتونیم! علم موشکی چیه مگه؟

Firefox: ما میخوایم یک مرورگر بهتر بسازیم. البته این را هم میدانیم که 90% کامپیوتر های دنیا یکی دارند… آن هم مجانی.

Twitter: یه چیزی تو مایه های ایمیل , اس ام اس یا آر اس اس است… فقط با فرق اینکه کار های کمتری میکند!. در ابتدا توسط افراد ساده لوحی تست خواهد شد سپس به خواننده های معروف و سیاست مدار های دنیا.

پس به ایده های ذهنتون اهمیت بدید. بزرگش کنید. مطالعه کنید. و اگر اطمینان داشتید که ایدتون تکراری نیست و قابلیت های جدیدی داره. همین حالا دست به کار بشید و استارتاپ خودتون رو راه بیندازید.

لیدکوتک شتابدهنده ای برای تمام ایده های ناب