اکوکمپ درمانی- توریستی کویر بشرویه افتتاح خواهد شد

رویداد استارتاپی لیدکوتک

خراسان جنوبی جاذبه‌های گردشگری متنوع و بسیاری دارد از جمله نمک زارهای زیبا و غنی از نمک‌های معدنی، آبریزهای فصلی آب شیرین، مناطق بکر و زیبای کویر، امکان دامپروری و پرورش دام‌های ارزشمند که در این میان کویر و نمکزارهای خراسان جنوبی یکی از مهم‌ترین و بهترین قابلیت‌هایی است که می‌تواند به تحقق اقتصاد مقاومتی و فعال کردن جوامع محلی کمک شایانی داشته باشد که تنها به دلیل عدم شناخت و دانش کافی، مورد بهره‌برداری قرار نگرفته است و موجب رکود کسب و کار در این مناطق شده است.

احداث اکوکمپ درمانی – گردشگری مجهز به مرکز نمک درمانی در کویر بشرویه خراسان جنوبی با هدف شناسایی پتانسیل‌های بالقوه منطقه در جهت اشتغال‌زایی و کاهش نرخ بیکاری و فقر در نخستین رویداد استارتاپی لیدکوتک که در مرداد ماه سال 1397 در منطقه فردوس توسط هلدینگ دانش بنیان لیدکو برگزار گردید به عنوان طرح برگزیده از مجموعه چند صد طرح ارائه شده انتخاب شد.

هلدینگ دانش بنیان لیدکو در تلاش است با سرمایه گذاری بر روی این طرح گامی مهم در جهت اشتغالزایی و توسعه رونق گردشگری در کشور خاصه این منطقه بردارد.

برای تحقق این مهم امکانات لازم در اختیار تیم احیاگران کویر قرار گرفت( از جمله فضای کافی برای استقرار، مشاوران و متخصصان مجرب در کلیه مراحل کسب و کار) پس از تهیه طرح امکان سنجی و بیزنیس پلن اولیه امکانات لازم برای اجرایی شدن این طرح در کمتر از 3 ماه ایجاد گردید.

در ادامه در جهت تسهیل این امر جلسه ای در تاریخ سه شنبه مورخ 29/08/97 با فرماندار محترم شهرستان بشرویه و معاون اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری، نمایندگان منابع طبیعی شهرستان، نمایندگان راه و شهر سازی و محیط زیست و جهاد کشاورزی و با حمایت نماینده محترم , و محبوب شهر جناب آقای دکتر امیرحسنخانی که مشوق اصلی و حامی مادی و معنوی ایجاد جاذبه ها و ظرفیت های منطقه هستند برگزار گردید.

در این نشست که در جهت ارائه طرح و اهداف آن برگزار گردیده بود ابتدا جناب آقای حامی به معرفی هلدینگ دانش بنیان لیدکو به عنوان سرمایه گذار اصلی این طرح پرداخت و سپس مجری طرح سرکار خانم دکتر هادیان به ارائه طرح پرداخت وبه مزیت های آن اشاره کرد.

وی مزایا و برتری های طرح را این چنین عنوان کرد :

- اولین طرحی است که احداث مرکز هالوتراپی در خراسان جنوبی مورد توجه قرار داده است.

- استفاده از نمک‌های کویر بشرویه در مصارف پزشکی و درمانی علاوه بر مصارف خانگی که منجر به افزایش درآمد مردم منطقه می‌شود.

- در این طرح تماس فیزیکی با یک مشتری لازم نیست.

- جذب پزشکان و متخصصین بیماری‌های تنفسی به منطقه و افزایش سطح بهداشت منطقه

- توسعه مرکز به عنوان یک اکو کمپ درمانی و گردشگری و افزایش نرخ اشتغال‌زایی در منطقه

- وجود امکانات رصدی مجهز و بروز مانند تلسکوپ‌های قوی

- برگزاری تورهای کویرنوردی متمایز برای بازدید از ویژگی‌های جغرافیایی منحصر بفرد منطقه بشرویه مانند نمک زار بشرویه و جاذبه‌های آن

- و در نهایت به پرسشهای مطرح شده از سوی حاضرین پاسخ دادند.

پس از پایان ارائه طرح فرماندار محترم بشرویه جناب آقای زمان زاده بسیار از این طرح استقبال کردند و آن را گامی در جهت توسعه شهرستان بشرویه و حرکتی در راستای استفاده از پتانسیل های بالقوه شهرستان دانستند و از مراجع مربوطه خواستار همکاری همه جانبه برای تحقق طرح گردیدند در پایان جلسه با درخواست نمایندگان شرکت جهت تعین مختصات مکان احداث طرح و با دستور فرماندار محترم از سازمان های مرتبط مانند محیط زیست، میراث فرهنگی و گردشگری، آبفا، منابع آب، روابط عمومی نماینده محترم شهر در مجلس جناب آقای دکتر امیرحسنخانی و... گروه هایی به منطقه اعزام شدند و نقطه مربوز جهت احداث اکوکمپ مشخص گردید .

با توجه به همکاری های انجام شده توسط سازمان های مرتبط برای اجرای این طرح بزگ و مدرن و سرمایه گذاری هلدینگ دانش بنیان لیدکو انشالله بزودی شاهد تکمیل و ساخت اکوکمپ مدرن درمانی توریستی در این منطقه خواهیم بود.