کشتهای زراعی، باغی، گلخانه ای و زینتی

درشهرستان فردوس به علت بارندگی کم بیشتر زمین های کشاورزی آن بصورت آبی است. درصد کمی از زمین های زراعی به صورت دیم زیر کشت می‌رود. مهمترین محصولات زراعی این شهرستان زعفران ،گندم، جو، پنبه، محصولات جالیزی و نباتات علوفه ای است و مهمترین محصولات باغی آن انار و پسته است.

از شهرستان فردوس می توان به عنوان سومین قطب تولید انار کشور نام برد. بیشترین رقم انار این شهرستان را رقم شیشه کپ بوده که این نوع انار به دلیل ماندگاری تا ۶ ماه و کیفیت بالا، در بازار های داخلی و خارجی بسیار پرطرفدار است. با دانستن اهمیت این محصول ارزشمند، عواملی مانند سرمازدگی نقش موثری در کاهش میزان تولید آن دارد. بطوریکه در سال گذشته سرمازدگی باعث کاهش ۸۰ درصدی در میزان تولید انار در منطقه فردوس شده است.

علاوه بر این شهرستان فردوس رتبه دوم در تولید پسته را در استان دارا بوده و از انواع مختلف پسته تولیدی در شهرستان فردوس می توان به مانند کله قوچی، احمد آقایی، محلی و فندقی اشاره کرد که در سال جاری به سبب گرمای طولانی مدت تابستان و حساس بودن رقم کله‌ قوچی، درصد پوکی و سقط جنین در این نوع پسته افزایش یافته است.

در زمینه محصولات زراعی، فردوس یکی از قطب‌های تولید زعفران در ایران بوده و با عملکرد ۴۳ کیلوگرم در هکتار رکورد دار تولید این محصول ارزشمند در استان می‌باشد. طبق تایید جهاد کشاورزی منطقه، زعفران فردوس مرغوب ترین زعفران از نظر عطر و رنگ را داراست. کاهش باران و گرمای بیش از حد از عوامل تاثیر گذار بر عملکرد تولیدی زعفران فردوس است. در سال جاری کشاورزان به همین دلیل با کاهش ۴۰ درصدی در میزان تولید این محصول روبرو بودند.